Je pekný letný deň, trojica priateľov sedí v aute, pred sebou máme cestu cez 8 štátov dlhú viac než 5 000 km. Kufre zbalené, vyrážame! S pravidelnými prestávkami na oddych a občerstvenie sa dostávame cez Bratislavu a Viedeň až do Villachu. Sme v cieli nášho prvého dňa. Po namáhavom dni strávenom v aute zaspávame veľmi rýchlo.

Mapa

Benátky

Ráno vstávame veľmi skoro. Čaká nás totiž cesta do Benátok. Auto nechávame v parkovacom dome priamo v Benátkach za nejakých 24€ na celý deň. Prestupujeme na čln a ideme sa previesť do San Marco. Sme v centre a ideme sa len tak túlať. Prechádzame cez ikonické mostíky ponad gondoly z uličky do uličky. Stretávame zopár Slovákov, ochutnávame taliansku pizzu a mierime k Basilica Di San Marco.  Po celom dni v Benátkach odchádzame smer Miláno.

Miláno

Do Milána prichádzame vo večerných hodinách. Utekáme sa ubytovať. Po vysvetľovaní akú izbu to vlastne chceme, dostávame vlastnú izbu pre nás troch za dobrých 35€ na noc. Keďže sa hotel nachádza v dobrej lokalite, mierime ihneď do centra.

 

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *